EN

Aldona Gąsienica – Szostak

DR NAUK HUM.

SZOSTAK_ALDONA
Aldona Gąsienica – Szostak

DR NAUK HUM.

Psychodietetyk / Pedagog Muzykoterapeuta / Terapeuta Integracji Sensorycznej II st.

Jestem psychodietetykiem, specjalistą terapii Zaburzeń Odżywiania, Praktykiem Dialogu Motywującego. Prowadzę konsultacje psychodietetyczne w zakresie psychologicznej, dogłębnej analizy problemów odżywiania, sesje psychoterapii zaburzeń odżywiania dla młodzieży i dorosłych oraz diagnozę Integracji Sensorycznej neurobiologiczną ocenę rozwoju psychoruchowego i funkcjonowania społecznego dla dzieci w wieku niemowlęcym, przedszkolnym i szkolnym do 10r.ż. Posiadam 30 – letnie doświadczenie badań i terapii w obszarze psychopedagogiki.
W praktyce zawodowej kluczowe wyzwania stanowią dla mnie zagadnienia zaburzeń emocjonalnych (tj. nerwice, stany lękowe i depresja), tematyka postaw żywieniowych, zmiany zachowań i nawyków żywieniowych u dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, a także zaburzenia odżywiania w chorobach somatycznych, dietozależnych, uzależnieniach, które wymagają stosowania diety i utrzymania jej dla ratowania zdrowia psychofizycznego. W pracy klinicznej wykorzystuję współczesne metody diagnostyczne i terapeutyczne o udokumentowanej empirycznie skuteczności, opracowuję indywidualne programy terapii, przygotowuję racjonalne zalecenia i plany żywieniowe, dostosowane do aktualnego stanu zdrowia, trybu życia i indywidualnych możliwości oraz potrzeb klienta. Koncentruję się na rozumieniu sytuacji klienta, udzielaniu wsparcia, psychoedukacji i wzmacnianiu motywacji i konsekwentnej postawy w dążeniu do osiągania pożytecznego celu, jakim jest zdrowy styl życia.
Celem terapii psychodietetycznej jest przeprowadzenie Klienta przez wymagający, pełny wyzwań proces zmiany dotychczasowego stylu życia na nowy i bezpieczny dla zdrowia. Pokonując obszary niewłaściwych zachowań i nawyków żywieniowych asystuję pacjentowi w uczeniu się uważności przy wyborach żywieniowych wobec fizycznego odczuwania głodu i sytości. Kluczowym wyznacznikiem rezultatów terapii jest osiąganie samokontroli zachowań wobec decyzji żywieniowych w codziennych okolicznościach. Wzorce niewłaściwych zachowań behawioralnych poprzez powtarzalność tworzą w podświadomości pętlę nawyku. Jedzenie pod wpływem emocji lub jedzenie restrykcyjne przeczą zdrowemu rozsądkowi, bowiem kształtują błędne postawy żywieniowe, implikując nieodwracalne w skutkach zmiany chorobowe w narządach wewnętrznych i mózgu.
Psychodietetyk to przewodnik w podróży ku zdrowiu. To trener uważności i samoregulacji w rozpoznawaniu własnych reakcji na stres oraz umiejętności radzenia sobie z nim na poziomie umysłu. Sukces terapii dietetycznej nie polega na przestrzeganiu diety lecz na pokonaniu ambiwalencji i gotowości do wdrożenia w codzienność zdrowego stylu życia, od aktywności ruchowej po odżywianie.
Jeśli chcesz uzdrowić organizm zainwestuj czas dla siebie, podejmij wyzwanie zmiany i przyjdź na konsultację. Zapewniam profesjonalne wsparcie, asystę i ochronę dla pożyteczności Twojej psychiki i fizjologii.

Prowadzę konsultacje psychodietetyczne w ramach:

  • diety leczniczej,
  • diety redukującej masę ciała,
  • diety profilaktycznej,
  • diety racjonalnej, – diety indywidualnej.

Konsultacje psychodietetyczne dla dzieci i młodzieży – „Czym skorupka za młodu nasiąknie…” (Indywidualna i rodzinna edukacja żywieniowa, zakupy z dietetykiem)
Konsultacje psychodietetyczne dla dorosłych – „Odżywianie to podstawowa potrzeba fizjologiczna człowieka dla przetrwania, ale zdrowe odżywianie jest sztuką.” (Osoby dorosłe i seniorzy – indywidualna edukacja odżywiania)
Na zdrowy styl życia nie warto czekać. Odzyskaj kontrolę nad jedzeniem, współpracując z psychodietetykiem, naucz się dokonywać racjonalnych wyborów podczas zakupów i przygotowywać zdrowe posiłki, a poprawisz swoją odporność i kondycję psychofizyczną, zredukujesz zbędne kilogramy i uzyskasz lżejszą sylwetkę, samozadowolenie i dobry nastrój na każdy nowy dzień.

Ukończone studia:

Obrona pracy doktorskiej w Instytucie Badań Edukacyjnych w Warszawie Akademia Muzyczna im. F. Chopina w Warszawie, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Akademia Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie, Uniwersytet Humanistyczno – Społeczny SWPS.
Aktywność zawodowa: Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Piasecznie, Mazowieckie Centrum Rehabilitacji „STOCER” w Konstancinie Jeziornej, Klinika Ortopedyczno – Rehabilitacyjna w Zakopanem, Członek Polskiego Towarzystwa Terapeutów Integracji Sensorycznej w Warszawie, Członek Stowarzyszenia Muzykoterapeutów Polskich przy Uniwersytecie Muzycznym we Wrocławiu.
Uczestniczyłam w licznych profesjonalnych szkoleniach i kursach oraz konferencjach z dziedziny psychologii, terapii pedagogicznej, psychiatrii i rehabilitacji psychiatrycznej, psychoneurofizjologii, dietoterapii w prewencji chorób neurodegeneracyjnych, profilaktyki dietetycznej – przeciwstarzeniowej i pediatrycznej, psychodietetyki zaburzeń odżywiania.
Zainteresowania z dziedziny:
psychologii rozwojowej i społecznej, psychodietetyki, neurobiologii, neuronauki, sztuki plastyczne, teatr, taniec i muzyka, sport (tenis ziemny, fitness, narty).

Potrzebujesz konsultacji ?

Zadzwoń do nas:

502 707 404