EN

Psychiatria

psychiatra konstancin

Psychiatria jest jedną z podstawowych specjalizacji medycznych. Zajmuje się badaniem, zapobieganiem i leczeniem zaburzeń i chorób psychicznych. Bada ich uwarunkowania biologiczne, psychologiczne, rodzinno-genetyczne, społeczne i konstytucjonalne.

Psychiatra – wskazania do konsultacji

Brak tlenu lub bezdech senny jest częstą przyczyną zaburzeń zaliczanych do dolegliwości psychiatrycznych: obniżenie nastroju, stany depresyjne, agresja, lęk, osłabienie sprawności intelektualnej, obniżenie koncentracji, bóle głowy, apatia, kołatanie serca, stany nerwicowe, poranne zmęczenie. Przy występowaniu takich objawów istotna jest opieka specjalisty jakim jest psychiatra. Konstancin jest miejscem w którym konsultacje psychiatryczne w naszym Centrum realizowane są przez: prof. dr hab. n. med. Pawła Mierzejewskiego. Wówczas lekarz psychiatra otoczy opieką oraz, gdy jest taka potrzeba, zaleci leczenie farmakologiczne. W konsekwencji przyczyni się do poprawy funkcjonowania w ciągu dnia oraz lepszej jakości snu.

 

Nasz specjalista zajmujący się tym zagadnieniem

Prof. dr hab. n. med. Paweł Mierzejewski PSYCHIATRA

Lekarz specjalista psychiatra, farmakolog, profesor nauk medycznych (profesurę z rąk prezydenta RP otrzymał w roku 2016). Absolwent Akademii Medycznej w…