EN
masaż konstancin

Masaże

Manualna terapia twarzy

Manualna terapia twarzy, składa się kilka technik. Od estetycznej fizjoterapii poprzez  energicznie ruchy Kobido, drenaż limfatyczny płytkami gua sha, bańka chińską, elementy refleksologii.Poprzez kompleksowy masaż wpływamy na pobudzenie mięśni twarzy, co powoduje zmiany jej wyglądu, ujędrnienie, spłycenia zmarszczek, dotlenienie, pogodny wygląd oraz piękny koloryt skóry. Ma na celu zniesienie napięć w obrębie twarzy, naprężenia szczęki jak i napięcia w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych. Zadowalająco wpływają na osoby cierpiące z powodu nadmiernego zaciskania zębów, częstego bólu głowy i szumów usznych. W zależności od potrzeb, włączana zostaje w cały proces bańka kosmetyczna lub taping –plastrowanie, które skutecznie łagodzą ból, rozluźniają mięśnie i działają przeciwobrzękowo.

NA JAKI PROBLEM ?

obrzęki w okolicy twarzy, bogata mimika, osłabione oraz nadmiernie napięte mięśnie twarzy, bóle i zawroty głowy, bruksizm – zaciskanie zębów, obrzęki w obrębie twarzy, zwyrodnienia w odcinku szyjnym kręgosłupa, napięcia psycho-somatyczne (nerwica, depresja, bezsenność),chronicznie zablokowane zatoki, problemy ze słuchem (szumy uszne). starzenie się skóry – zmarszczki

Masaż liftingujący z elementami estetycznej fizjoterapii twarzy

Masaż anti-aging twarzy staje się coraz bardziej doceniany w walce z procesami starzenia się i mijającym czasem. Trzeba jednak pamiętać, że oprócz zadbania o skórę twarzy należy zwrócić uwagę również na szyję i dekolt. Zarówno w przypadku szyi, jak i dekoltu procesy wiotczenia skóry, widoczne są dość szybko. Zadaniem powyższego masażu jest przede wszystkim: pobudzenie mięśni twarzy (nie naciąganie skóry!), dzięki czemu uzyskamy podobne efekty, jak przy liftingu, pobudzenie krążenia i rozszerzenie naczyń krwionośnych, złuszczenie starego naskórka, dzięki czemu skóra jest lepiej dotleniona.
Masaż wykonywany jest na bazie oleju migdałowego oraz czystych olejków eterycznych. Przeciwwskazania: liszaj; opryszczka; trądzik; stany zapalne i ropne w jamie ustnej; gorączkę; powiększone węzły chłonne; wysokie ciśnienie; zaawansowana miażdżyca; zakrzepica; zapalenie żył.

 

Refleksologia twarzy i głowy

Coraz częściej spotykamy się z problemami emocjonalno-psychicznymi poprzedzającymi nasze fizyczne choroby. Z codziennej praktyki wynika, że dolegliwości chorobowe są powodowane codziennymi kłopotami, przedłużającymi się stanami stresowymi i z tym należałoby walczyć dopóki nie jest za późno. Wykorzystując wiedzę tradycyjnej medycyny chińskiej, jej założenia swobodnego przepływu energii w sieci meridianów zapewnia nam dobre samopoczucie i równowagę zdrowotną. Jednak zachwianie tego stanu powoduje wstępne oznaki stanów przed chorobowych. Zastosowanie odpowiednio przeprowadzonego zabiegu na twarzy i głowie powoduje wprowadzenie nas w stan kompletnego zrelaksowania umożliwiającego naszemu układowi obronnemu na pełną regenarcję  i stopniowe likwidowanie naszych problemów zdrowotnych (Polski Instytut Refleksologii).

Masaż  aromaterapeutyczny  ciała   

To masaż  na bazie mieszanki olejków eterycznych dobranych tak aby :zregenerować Twój organizm, podnieść odporność, poczuć ulgę i spokój, przywrócić równowagę emocjonalną .Masaż aromaterapeutyczny to zabieg o charakterze leczniczym i relaksacyjnym, połączony z wyjątkowym działaniem aromatycznych ,100 % czystych olejków eterycznych. W olejkach eterycznych znajdują się substancje lecznicze, które przez skórę dostają się do wewnątrz. Masaż służy także wyciszeniu , „zdjęciu” stresów dnia codziennego, uspokojeniu myśli.

Wskazania do masażu aromaterapeutycznego to przede wszystkim przemęczenie, napięcie nerwowe, przewlekły stres, złe samopoczucie, problemy ze skórą, obrzęk. Ponadto, zabieg ten wpływa pozytywnie na prace naszego układu immunologicznego, pracę serca, układu mięśniowo-szkieletowy czy układu nerwowego. W trakcie masażu wprowadzana jest grupa olejków eterycznych o różnym działaniu w zależności od potrzeby.

Masaż gorącymi kamieniami

Działa fizjoterapeutycznie. Przywraca sprawność uszkodzonym narządom, a jednocześnie sprzyja wypoczynkowi i regeneracji. Jego działanie sprowadza się do łagodzenia wszelkiego rodzaju bólów mięśniowych  i bólów związanych z napięciem nerwowym. Wspiera układ krążenia, poprawiając jego funkcjonowanie.

KORZ YŚCI Z MASAŻU KAMIENIAMI

 Masaż bańką chińską

Polega na zasysaniu skóry i znajdujących się pod nią tkanek, doskonale poprawia ich ukrwienie, eliminuje cellulit, tkankę tłuszczową,   jest mocno ujędrniający, a także leczniczy. Pomaga wyeliminować nadmiar limfy spowodowany zastojami, doskonale poprawia ich ukrwienie. Masaż bańką chińską likwiduje dolegliwości bólowe, np. bóle kręgosłupa czy bóle migrenowe.Masaż bańką chińską nie sprowadza się wyłącznie do działania leczniczego. Wpływa korzystnie na wygląd sylwetki, pozwalając pozbyć się niedoskonałości. Posiada również właściwości relaksujące, przynosząc odprężenie. Pozwala:

Masaż bańką chińską działa niczym drenaż limfatyczny. Poprawia krążenie krwi, przyspiesza metabolizm i usuwa nadmiar toksycznych substancji. Dzięki temu możliwe jest przyspieszenie procesów spalania tkanki tłuszczowej i widoczna redukcja cellulitu. Komórki stają się znacznie lepiej odżywione, co jest efektem zwiększenia przepływu substancji odżywczych. Mniejsze stają się też obrzęki, dzięki poprawie krążenia i działania układu limfatycznego.

Przeciwwskazaniem do masażu bańką chińską jest gorączka niewiadomego pochodzenia, nowotwory, schorzenia zakaźne, ciąża, menstruacja, osoby powyżej 80 roku życia, hemofilia, cera naczynkowa, żylaki. Przed przystąpieniem do zabiegu, warto skonsultować się z lekarzem, czy konkretne schorzenie nie jest przeszkodą do przeprowadzenia masażu bańką chińską.

 Masaż Gua Sha ( botoks medycyny wschodu )

Tradycyjna, starożytna chińska technika odmładzająca i uzdrawiająca. GUA – oznacza w języku chińskim skrobać, pocierać SHA – oznacza w języku chińskim czerwoną wysypkę. W ogólnym tłumaczeniu GUA SHA to pocieranie skóry  aż do jej zaczerwienia. GUA SHA usprawnia krążenie krwi i limfy, a także wspomaga usuwanie związków toksycznych z organizmu. Masaż ten wykonuje się używając 2  płytek wykonanych z jadeitu. Zabieg doskonale porusza zastaną limfę, wraz z którą pozbywamy się toksyn z organizmu, a w przypadku twarzy oczyszcza nasze pory poruszając Qi. Wzmacnia osłabione mięśnie, wygładza skórę redukując widoczność zmarszczek. Masaż pomaga pozbyć się worków i cieni pod oczami, a także rozjaśnić zmiany w kolorycie skóry. Dzięki niemu nasza skóra staje się bardziej napięta, odżywiona i nabiera pięknego koloru.

Masaż wykonuje się również na ciało. Działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo, a także rozluźnia spięte mięśnie oraz bóle stawów. Może również pomóc w poprawie jakości snu oraz podnieść sprawność fizyczną i psychiczną.. Masaż płytką rozluźnia nasze mięśnie, a dobrze zastosowany może wyleczyć nawet zaburzenia czynności stawów skroniowo żuchwowych. Efekt leczniczy polega na wytworzeniu podczas masażu lokalnego ciepła, czego objawem jest zaczerwienie skóry. Rozgrzane partie ciała zostają pobudzone do intensywnej pracy i regeneracji chorych tkanek. Po zabiegu nie należy od razu brać kąpieli ani używać jakichkolwiek maści, czy kosmetyków. Nie wskazane jest opalanie ciała dopóki na skórze widoczne są zaczerwienienia.

Japoński Masaż Kobido 

Starożytna technika, która w nieinwazyjny sposób poprawi owal twarzy, ujędrni skórę i wygładzi zmarszczki.Ten rodzaj masażu został stworzony  w XV wieku w Japonii, ale jego korzenie  wywodzą się z tradycyjnej medycyny chińskiej. Kobido łączy w sobie elementy masażu tkanek głębokich, drenażu limfatycznego i akupresury. Efekty tego zabiegu można porównać do zmian, które pozwala osiągnąć na twarzy lifting. I widać je już po pierwszym masażu!

Większość metod masażu twarzy działa na jej powierzchni. Kobido, poprzez swoją złożoność i intensywność technik, działa na głębszych warstwach skóry i mięśni. To najbardziej zaawansowana technicznie forma japońskiego masażu twarzy— można powiedzieć, że Kobido ma największą liczbę i najbardziej złożony zestaw technik manualnych. Masaż Kobido pozwala na zmniejszenie napięcia mięśni mimicznych, dzięki czemu wygładzają się zmarszczki mimiczne, choćby kurze łapki w kącikach oczu.

Masaż aktywuje też pozostałe, głębiej położone mięśnie twarzy, które dzięki niemu uczą się pracy na nowo, podnosząc owal twarzy ku górze. Intensywny ucisk stymuluje produkcję kolagenu i elastyny w skórze, dzięki czemu poprawia się jej jędrność i napięcie. Z kolei ruch drenujący pomaga odprowadzać z twarzy nadmiar nagromadzonej limfy. Pobudza też krążenie, dzięki czemu skóra staje się lepiej dotleniona i odżywiona. Poprzez uciskanie określonych punktów na twarzy możemy stymulować organy wewnętrzne. Dzięki temu zaczynają pracować lepiej i sprawniej. Poprawia się na przykład trawienie.

Masaż tkanek głębokich działa na struktury mięśniowo-powięziowe skutkując między innymi zmniejszaniem napięcia mięśniowego i w efekcie spłyceniem zmarszczek mimicznych. Zabieg działa na głębokie struktury skóry. Dzięki niemu skóra staje się mocniejsza, a ponieważ działamy na nią głębiej, możemy ją również intensywniej odżywić, dzięki składnikom aktywnym zawartym w olejkach  użytych do masażu.

Refleksologia stóp

Zabieg terapeutyczny, który polega na uciskaniu receptorów czyli zakończeń nerwowych, połączonych z każdym narządem i układem naszego ciała. Refleksologia ma zastosowanie w profilaktyce ponieważ pobudza siły organizmu i utrzymuje go w zdrowiu. Wzmacnia układ immunologiczny, wspiera procesy samoregulacyjne organizmu. Seria zabiegów refleksoterapii potrafi skutecznie wzmocnić organizm w naturalny sposób. Powtarzanie zabiegów refleksologii ma na celu doprowadzenie naszego systemu do balansu biologicznego, usprawnienie cyrkulacji krwi, wyciszenie układu nerwowego, likwidowanie bólów, odblokowanie zatorów w organizmie poprzez wykorzystanie osobistego systemu obronnego każdego z nas. Jest również zabiegiem odstresowującym . Zabiegi refleksologii są metodą bezinwazyjną i w żadnym wypadku nie mogą zaszkodzić.Zabieg wzbogacony jest o naturalne olejki eteryczne.

 

Sesje access bars

Access bars, energetyczny proces, który oczyszcza myśli, relaksuje ciało, uspokaja umysł.
Sesja access bars  pomaga osiągnąć stan podobny do medytacji czy sesji mindffulness. Jest to  forma terapii polegająca na lekkim dotykaniu 32 punktów znajdujących się na głowie.
W trakcie sesji access bars dochodzi do przejścia fal mózgowych z fazy Beta do Alfa oraz Theta.Wskutek tego następuje rozładowanie ładunków elektrycznych w umyśle, zyskasz więcej spokoju, radości i lekkości w życiu, poprawi się jakość Twojego snu, obniży się poziom lęków itp.

Efekty sesji bars: przypływ sił życiowych, wzrost poczucia własnej wartości i pewności siebie, poprawa percepcji, uczenia i zapamiętywania, wyraźne zmniejszenie gonitwy myśli i redukcję stresu, zmniejszenie poziomu lęków, złości, irytacji, wyczerpania, większa łatwość dokonywania wyborów i zmian życiowych, wrażenie lekkości w głowie, umyśle, świadomości istnienia, uwolnienie od napięć, odzyskanie poczucia spokoju, radości, relaksu i witalności, lepszy sen, wsparcie w odchudzaniu, wsparcie w wielu chorobach takich jak depresja, obniżony nastrój, adhd, zespół aspergera, autyzm, wsparcie dla kobiet w okresie menopauzy i wiele innych.

 

 

Nasz specjalista zajmujący się tym zagadnieniem

Agnieszka Nigot REFLEKSOLOG

Refleksologia to bezinwazyjna, skuteczna metoda doprowadzania organizmu do stanu równowagi. Polega na „chodzeniu” kciukiem i palcami po refleksach znajdujących się…

Potrzebujesz konsultacji ?

Zadzwoń do nas:

502 707 404