EN
refleksologia_konstancin

Masaż i refleksoterapia

Co to jest Refleksologia

Stopa ludzka to zakończenie 7200 nerwów, które mają bezpośrednie połączenie z mózgiem, a równocześnie z wszystkimi częściami ciała.Refleksologia to nauka o refleksach które znajdują się w stopach i dłoniach i mają bezpośrednie połączenie ze wszystkimi gruczołami, organami i częściami ciała. To wyjątkowa metoda „chodzenia” kciukiem i palcami po tych refleksach. Zabieg polega na  uciskaniu , przechodząc w kolejności miejsca zdrowe, chore do miejsca zdrowego.Zabieg refleksologii polega na dokładnym „przejściu” terapeutycznym całej stopy. W przypadku zdrowego organizmu bez jakichkolwiek dolegliwości stopa nie daje odczuć bolesnych .W przypadku natrafienia na zmiany tak wizualne (odmienny kolor naskórka, zrogowacenia) lub rejony sprawiające ból, sygnalizuje nam to występowanie problemu. Refleksologia jest to terapia, która ma za zadanie pobudzić i uaktywnić własne siły obronne organizmu, usprawnić prace krwiobiegu, zlikwidować bóle, stresy i napięcia. Zabieg poprawia funkcjonowanie organizmu oraz jest głęboko odstresowujący. Gdy zaburzony jest balans biologiczny pracy ciała człowieka, gdy ciało traci zdrowie i rozwijają się procesy chorobowe wówczas zabieg bywa bolesny, a jego celem jest przywrócenie równowagi w organizmie. Jest to refleksologia terapeutyczna.

Refleksologia stóp

Zabieg terapeutyczny, który polega na uciskaniu receptorów czyli zakończeń nerwowych, połączonych z każdym narządem i układem naszego ciała. Refleksologia ma zastosowanie w profilaktyce ponieważ pobudza siły organizmu i utrzymuje go w zdrowiu. Wzmacnia układ immunologiczny, wspiera procesy samoregulacyjne organizmu. Seria zabiegów refleksoterapii potrafi skutecznie wzmocnić organizm w naturalny sposób. Powtarzanie zabiegów refleksologii ma na celu doprowadzenie naszego systemu do balansu biologicznego, usprawnienie cyrkulacji krwi, wyciszenie układu nerwowego, likwidowanie bólów, odblokowanie zatorów w organizmie poprzez wykorzystanie osobistego systemu obronnego każdego z nas.Jest również zabiegiem odstresowującym . Zabiegi refleksologii są metodą bezinwazyjną i w żadnym wypadku nie mogą zaszkodzić.Zabieg wzbogacony jest o naturalne olejki eteryczne.

Refleksologia twarzy i głowy

Coraz częściej spotykamy się z problemami emocjonalno-psychicznymi poprzedzającymi nasze fizyczne choroby. Z codziennej praktyki wynika, że dolegliwości chorobowe są powodowane codziennymi kłopotami, przedłużającymi się stanami stresowymi i z tym należałoby walczyć dopóki nie jest za późno. Wykorzystując wiedzę tradycyjnej medycyny chińskiej, jej założenia swobodnego przepływu energii w sieci meridianów zapewnia nam dobre samopoczucie i równowagę zdrowotną. Jednak zachwianie tego stanu powoduje wstępne oznaki stanów przed chorobowych. Zastosowanie odpowiednio przeprowadzonego zabiegu na twarzy i głowie powoduje wprowadzenie nas w stan kompletnego zrelaksowania umożliwiającego naszemu układowi obronnemu na pełną regenarcję  i stopniowe likwidowanie naszych problemów zdrowotnych (Polski Instytut Refleksologii).

Masaż energetyczny  Bars

Zabieg energetyczny, który działa na ciało, umysł i całe nasze istnienie. Polega na delikatnej stymulacji punktów na głowie.  Podnosi wibracje i eliminuje blokady energetyczne.
Terapia manualna Access Bars to proces niewymagający werbalizowania swoich problemów. Twoja podświadomość sama decyduje co wymaga natychmiastowej transformacji. Rozpuszczają się blokady energetyczne bez konieczności zagłębiania się w ich przyczyny.Z każdą kolejną sesją czujemy się lepiej, koncentrujemy się na pozytywnych aspektach naszej rzeczywistości coraz bardziej i bardziej. Nasze uczucie spokoju wewnętrznego i zadowolenia coraz mniej jest uzależnione od warunków zewnętrznych.

Masaż twarzy anti-aging

Masaż anti-aging twarzy staje się coraz bardziej doceniany w walce z procesami starzenia się i mijającym czasem. Trzeba jednak pamiętać, że oprócz zadbania o skórę twarzy należy zwrócić uwagę również na szyję i dekolt. Zarówno w przypadku szyi, jak i dekoltu procesy wiotczenia skóry, widoczne są dość szybko. Zadaniem powyższego masażu jest przede wszystkim: pobudzenie mięśni twarzy (nie naciąganie skóry!), dzięki czemu uzyskamy podobne efekty, jak przy liftingu, pobudzenie krążenia i rozszerzenie naczyń krwionośnych, złuszczenie starego naskórka, dzięki czemu skóra jest lepiej dotleniona.
Masaż wykonywany jest na bazie oleju migdałowego oraz czystych olejków eterycznych .Przeciwwskazania: liszaj; opryszczka; trądzik; stany zapalne i ropne w jamie ustnej; gorączkę; powiększone węzły chłonne; wysokie ciśnienie; zaawansowana miażdżyca; zakrzepica; zapalenie żył.

Masaż  aromaterapeutyczny  ciała 

To masaż  na bazie mieszanki olejków eterycznych dobranych tak aby :zregenerować Twój organizm, podnieść odporność, poczuć ulgę i spokój, przywrócić równowagę emocjonalną .Masaż aromaterapeutyczny to zabieg o charakterze leczniczym i relaksacyjnym, połączony z wyjątkowym działaniem aromatycznych ,100 % czystych olejków eterycznych. W olejkach eterycznych znajdują się substancje lecznicze, które przez skórę dostają się do wewnątrz. Masaż służy także wyciszeniu , „zdjęciu” stresów dnia codziennego, uspokojeniu myśli. Wskazania do masażu aromaterapeutycznego to przede wszystkim przemęczenie, napięcie nerwowe, przewlekły stres, złe samopoczucie, problemy ze skórą, obrzęk. Ponadto, zabieg ten wpływa pozytywnie na prace naszego układu immunologicznego, pracę serca, układu mięśniowo-szkieletowy czy układu nerwowego.W trakcie masażu wprowadzana jest grupa olejków eterycznych o różnym działaniu w zależności od potrzeby.

Masaż bańką chińską

 

Polega na zasysaniu skóry i znajdujących się pod nią tkanek, doskonale poprawia ich ukrwienie, eliminuje cellulit, tkankę tłuszczową, bóle, jest mocno ujędrniający, a także leczniczy. Pomaga wyeliminować nadmiar limfy spowodowany zastojami.

Nasz specjalista zajmujący się tym zagadnieniem

Marzena Plesnar REFLEKSOLOG, KOSMETOLOG, CERTYFIKOWANY TERAPEUTA ACCESS BARS

Jestem kosmetologiem i masażystką od ponad 10 lat. Moja praca jest moja pasją. Ukończyłam studia podyplomowe na kierunku kosmetologii oraz…

Potrzebujesz konsultacji ?