EN
masaż konstancin

Masaże terapeutyczne

 

Refleksologia stóp

Zabieg terapeutyczny, który polega na uciskaniu receptorów czyli zakończeń nerwowych, połączonych z każdym narządem i układem naszego ciała. Refleksologia ma zastosowanie w profilaktyce ponieważ pobudza siły organizmu i utrzymuje go w zdrowiu. Wzmacnia układ immunologiczny, wspiera procesy samoregulacyjne organizmu. Seria zabiegów refleksoterapii potrafi skutecznie wzmocnić organizm w naturalny sposób. Powtarzanie zabiegów refleksologii ma na celu doprowadzenie naszego systemu do balansu biologicznego, usprawnienie cyrkulacji krwi, wyciszenie układu nerwowego, likwidowanie bólów, odblokowanie zatorów w organizmie poprzez wykorzystanie osobistego systemu obronnego każdego z nas. Jest również zabiegiem odstresowującym . Zabiegi refleksologii są metodą bezinwazyjną i w żadnym wypadku nie mogą zaszkodzić.Zabieg wzbogacony jest o naturalne olejki eteryczne.

Refleksologia twarzy i głowy

Coraz częściej spotykamy się z problemami emocjonalno-psychicznymi poprzedzającymi nasze fizyczne choroby. Z codziennej praktyki wynika, że dolegliwości chorobowe są powodowane codziennymi kłopotami, przedłużającymi się stanami stresowymi i z tym należałoby walczyć dopóki nie jest za późno. Wykorzystując wiedzę tradycyjnej medycyny chińskiej, jej założenia swobodnego przepływu energii w sieci meridianów zapewnia nam dobre samopoczucie i równowagę zdrowotną. Jednak zachwianie tego stanu powoduje wstępne oznaki stanów przed chorobowych. Zastosowanie odpowiednio przeprowadzonego zabiegu na twarzy i głowie powoduje wprowadzenie nas w stan kompletnego zrelaksowania umożliwiającego naszemu układowi obronnemu na pełną regenarcję  i stopniowe likwidowanie naszych problemów zdrowotnych (Polski Instytut Refleksologii).

 

Masaż twarzy anti-aging mocno liftingujący

Masaż anti-aging twarzy staje się coraz bardziej doceniany w walce z procesami starzenia się i mijającym czasem. Trzeba jednak pamiętać, że oprócz zadbania o skórę twarzy należy zwrócić uwagę również na szyję i dekolt. Zarówno w przypadku szyi, jak i dekoltu procesy wiotczenia skóry, widoczne są dość szybko. Zadaniem powyższego masażu jest przede wszystkim: pobudzenie mięśni twarzy (nie naciąganie skóry!), dzięki czemu uzyskamy podobne efekty, jak przy liftingu, pobudzenie krążenia i rozszerzenie naczyń krwionośnych, złuszczenie starego naskórka, dzięki czemu skóra jest lepiej dotleniona.
Masaż wykonywany jest na bazie oleju migdałowego oraz czystych olejków eterycznych. Przeciwwskazania: liszaj; opryszczka; trądzik; stany zapalne i ropne w jamie ustnej; gorączkę; powiększone węzły chłonne; wysokie ciśnienie; zaawansowana miażdżyca; zakrzepica; zapalenie żył.

Masaż  aromaterapeutyczny  ciała   

To masaż  na bazie mieszanki olejków eterycznych dobranych tak aby :zregenerować Twój organizm, podnieść odporność, poczuć ulgę i spokój, przywrócić równowagę emocjonalną .Masaż aromaterapeutyczny to zabieg o charakterze leczniczym i relaksacyjnym, połączony z wyjątkowym działaniem aromatycznych ,100 % czystych olejków eterycznych. W olejkach eterycznych znajdują się substancje lecznicze, które przez skórę dostają się do wewnątrz. Masaż służy także wyciszeniu , „zdjęciu” stresów dnia codziennego, uspokojeniu myśli. Wskazania do masażu aromaterapeutycznego to przede wszystkim przemęczenie, napięcie nerwowe, przewlekły stres, złe samopoczucie, problemy ze skórą, obrzęk. Ponadto, zabieg ten wpływa pozytywnie na prace naszego układu immunologicznego, pracę serca, układu mięśniowo-szkieletowy czy układu nerwowego. W trakcie masażu wprowadzana jest grupa olejków eterycznych o różnym działaniu w zależności od potrzeby. Masaż gorącymi kamieniami działa fizjoterapeutycznie. Przywraca sprawność uszkodzonym narządom, a jednocześnie sprzyja wypoczynkowi i regeneracji. Jego działanie sprowadza się do łagodzenia wszelkiego rodzaju bólów mięśniowych i bólów związanych z napięciem nerwowym. Wspiera układ krążenia, poprawiając jego funkcjonowanie. 

KORZ YŚCI Z MASAŻU KAMIENIAMI

 • zwiększenie elastyczności i jędrności skóry,
 • poprawę zdolności mięśni do wysiłku,
 • przyspieszenie regeneracji mięśni po aktywności fizycznej,
 • poprawę funkcjonowania układ krążenia,
 • zmniejszenie obrzęków,
 • złagodzenie skutków i objawów stresu,
 • pełen relaks i odprężenie.

Sam zabieg, w połączeniu z olejkami eterycznymi oraz przyjemną muzyką wpływa na zmniejszenie napięcia nerwowego. Po zabiegu pacjent wychodzi wypoczęty i w doskonałym nastroju.

WSKAZANIA

 • okres rekonwalescencji po chorobie.
 • Nadwaga i otyłość,
 • nerwice typu psychogennego,
 • stany pourazowe,
 • choroby reumatyczne,
 • zaparcia,
 • niektóre schorzenia neurologiczne,
 • stany po udarze mózgu,

PRZECIWWSKAZANIA :

Chociaż masaż z wykorzystaniem gorących kamieni jest bezpieczny i bezinwazyjny, istnieje kilka przeciwwskazań do tego zabiegu.

Jeśli:

 • masz gorączkę,
 • cierpisz z powodu chorób zakaźnych,
 • przechodzisz ostre stany zapalne,
 • zmagasz się z chorobą nowotworową,
 • cierpisz z powodu zakrzepów czy zapalenia żył,
 • jesteś kobietą w ciąży,
 • borykasz się z niewyrównanymi wadami serca,
 • cierpisz z powodu łamliwości kości,

 

Masaż bańką chińską

Polega na zasysaniu skóry i znajdujących się pod nią tkanek, doskonale poprawia ich ukrwienie, eliminuje cellulit, tkankę tłuszczową,   jest mocno ujędrniający, a także leczniczy. Pomaga wyeliminować nadmiar limfy spowodowany zastojami, doskonale poprawia ich ukrwienie. Masaż bańką chińską likwiduje dolegliwości bólowe, np. bóle kręgosłupa czy bóle migrenowe.Masaż bańką chińską nie sprowadza się wyłącznie do działania leczniczego. Wpływa korzystnie na wygląd sylwetki, pozwalając pozbyć się niedoskonałości. Posiada również właściwości relaksujące, przynosząc odprężenie.

Masaż bańką chińską pozwala :

 • zredukować cellulit (w każdym stadium zaawansowania),
 • przyspieszyć przemianę materii,
 • poprawić ukrwienie,
 • pozbyć się zbędnych substancji toksycznych,
 • zmniejszyć bóle kręgosłupa,
 • zmniejszyć napięcie mięśniowe.

Masaż bańką chińską działa niczym drenaż limfatyczny. Poprawia krążenie krwi, przyspiesza metabolizm i usuwa nadmiar toksycznych substancji. Dzięki temu możliwe jest przyspieszenie procesów spalania tkanki tłuszczowej i widoczna redukcja cellulitu. Komórki stają się znacznie lepiej odżywione, co jest efektem zwiększenia przepływu substancji odżywczych. Mniejsze stają się też obrzęki, dzięki poprawie krążenia i działania układu limfatycznego.

Przeciwwskazaniem do masażu bańką chińską jest gorączka niewiadomego pochodzenia, nowotwory, schorzenia zakaźne, ciąża, menstruacja, osoby powyżej 80 roku życia, hemofilia, cera naczynkowa, żylaki. Przed przystąpieniem do zabiegu, warto skonsultować się z lekarzem, czy konkretne schorzenie nie jest przeszkodą do przeprowadzenia masażu bańką chińską.

 

Masaż Gua Sha ( botoks medycyny wschodu )

Tradycyjna, starożytna chińska technika odmładzająca i uzdrawiająca. GUA – oznacza w języku chińskim skrobać, pocierać SHA – oznacza w języku chińskim czerwoną wysypkę. W ogólnym tłumaczeniu GUA SHA to pocieranie skóry  aż do jej zaczerwienia. GUA SHA usprawnia krążenie krwi i limfy, a także wspomaga usuwanie związków toksycznych z organizmu. Masaż ten wykonuje się używając 2  płytek wykonanych z jadeitu. Zabieg doskonale porusza zastaną limfę, wraz z którą pozbywamy się toksyn z organizmu, a w przypadku twarzy oczyszcza nasze pory poruszając Qi. Wzmacnia osłabione mięśnie, wygładza skórę redukując widoczność zmarszczek. Masaż pomaga pozbyć się worków i cieni pod oczami, a także rozjaśnić zmiany w kolorycie skóry. Dzięki niemu nasza skóra staje się bardziej napięta, odżywiona i nabiera pięknego koloru.

Masaż wykonuje się również na ciało. Działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo, a także rozluźnia spięte mięśnie oraz bóle stawów. Może również pomóc w poprawie jakości snu oraz podnieść sprawność fizyczną i psychiczną.. Masaż płytką rozluźnia nasze mięśnie, a dobrze zastosowany może wyleczyć nawet zaburzenia czynności stawów skroniowo żuchwowych. Efekt leczniczy polega na wytworzeniu podczas masażu lokalnego ciepła, czego objawem jest zaczerwienie skóry. Rozgrzane partie ciała zostają pobudzone do intensywnej pracy i regeneracji chorych tkanek. Po zabiegu nie należy od razu brać kąpieli ani używać jakichkolwiek maści, czy kosmetyków. Nie wskazane jest opalanie ciała dopóki na skórze widoczne są zaczerwienienia.

Źródło: tcmblog.pl

 

Japoński Masaż Kobido 

 Starożytna technika, która w nieinwazyjny sposób poprawi owal twarzy, ujędrni skórę i wygładzi zmarszczki.

Ten rodzaj masażu został stworzony  w XV wieku w Japonii, ale jego korzenie  wywodzą się z tradycyjnej medycyny chińskiej. Kobido łączy w sobie elementy masażu tkanek głębokich, drenażu limfatycznego i akupresury. Efekty tego zabiegu można porównać do zmian, które pozwala osiągnąć na twarzy lifting. I widać je już po pierwszym masażu!

Większość metod masażu twarzy działa na jej powierzchni. Kobido, poprzez swoją złożoność i intensywność technik, działa na głębszych warstwach skóry i mięśni. To najbardziej zaawansowana technicznie forma japońskiego masażu twarzy— można powiedzieć, że Kobido ma największą liczbę i najbardziej złożony zestaw technik manualnych. Masaż Kobido pozwala na zmniejszenie napięcia mięśni mimicznych, dzięki czemu wygładzają się zmarszczki mimiczne, choćby kurze łapki w kącikach oczu.

Masaż aktywuje też pozostałe, głębiej położone mięśnie twarzy, które dzięki niemu uczą się pracy na nowo, podnosząc owal twarzy ku górze. Intensywny ucisk stymuluje produkcję kolagenu i elastyny w skórze, dzięki czemu poprawia się jej jędrność i napięcie. Z kolei ruch drenujący pomaga odprowadzać z twarzy nadmiar nagromadzonej limfy. Pobudza też krążenie, dzięki czemu skóra staje się lepiej dotleniona i odżywiona. Poprzez uciskanie określonych punktów na twarzy możemy stymulować organy wewnętrzne. Dzięki temu zaczynają pracować lepiej i sprawniej. Poprawia się na przykład trawienie.

Masaż tkanek głębokich działa na struktury mięśniowo-powięziowe skutkując między innymi zmniejszaniem napięcia mięśniowego i w efekcie spłyceniem zmarszczek mimicznych. Zabieg działa na głębokie struktury skóry. Dzięki niemu skóra staje się mocniejsza, a ponieważ działamy na nią głębiej, możemy ją również intensywniej odżywić, dzięki składnikom aktywnym zawartym w olejkach  użytych do masażu.

 

MANDELIC PEEL – zabieg na bazie kwasu migdałowego

Kwas migdałowy łagodnie złuszcza skórę, odmładza i nie powoduje podrażnień. Jest znakomity dla cer z problemami. Kwas migdałowy, podobnie jak inne alfa-hydroksykwasy, stosuje się na skórę, by wyrównać jej koloryt oraz pobudzić regenerację. Zabieg złuszczania skóry kwasem migdałowym sprawia, że cera jest jaśniejsza, bardziej napięta, gładsza i lepiej nawilżona, ma zwężone pory. W przypadku cery trądzikowej zmniejsza się łojotok. Kwas migdałowy działa silniej niż glikolowy, ma jednak większe cząsteczki i wolniej wnika w skórę, co sprawia, że nie powoduje zaczerwienienia ani podrażnień. Peeling jest delikatny, ale wywołuje widoczny efekt rozjaśnienia. Odkryte za pomocą kwasu migdałowego młode komórki lepiej chłoną aplikowane kosmetyki. Dlatego peeling migdałowy łączy się z preparatami nawilżającymi skórę.Złuszczanie kwasem migdałowym jest polecane zwłaszcza przy cerach problematycznych: wrażliwej, naczynkowej, mieszanej oraz trądzikowej. Jest też bardzo dobry do cery dojrzałej. Kwas migdałowy łączy bowiem łagodne działanie ze skutecznością.  Przy cerze trądzikowej zmniejsza się łojotok i zasuszają zmiany. Skóra dojrzała robi się jaśniejsza, bardziej napięta i lepiej nawilżona. Cera każdego rodzaju jest wyraźnie wygładzona i rozjaśniona. Peeling kwasem migdałowym jest skuteczny także przy likwidowaniu płytkich przebarwień, np. po zmianach trądzikowych lub opalaniu (pod warunkiem, że nie są to przebarwienia hormonalne).

Nasz specjalista zajmujący się tym zagadnieniem

Marzena Plesnar REFLEKSOLOG, KOSMETOLOG, TERAPEUTA SPA

Ukończyła studia podyplomowe na kierunku kosmetologia w Wyższej Szkole Społeczno-Przyrodniczej w Lublinie, a także szereg kursów związanych z technikami masażu…

Potrzebujesz konsultacji ?